هارددیسک های اینترپرایز سیگیت(Seagate) مجهز به فناوری Seagate RV Sensors
تاریخ : 1394/02/21

شرکت سیگیت یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان محصولات ذخیره اطلاعات در دنیا است که تا به امروز هارد دیسک‌های مجهز به تکنولوژی های روز دنیا را روانه بازارهای جهانی کرده است.

 

شرکت سیگیت یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان محصولات ذخیره اطلاعات در دنیا است که تا به امروز هارد دیسک‌های مجهز به تکنولوژی های روز دنیا را روانه بازارهای جهانی کرده است. یکی از جدید‌ترین فناوری هایی که سیگیت برای هارد‌ دیسک های خود در نظر گرفته است، Seagate RV Sensors نام دارد. هارددیسک‌های Seagate Enterprise NAS و Seagate Surveillance با بهره گرفتن از این تکنولوژی از ایجاد ارتعاشات و نوسانات در زمان چرخش جلوگیری می نمایند و با کم‌ترین میزان لرزش به کار خود ادامه می دهد که این امر باعث افزایش عملکرد و کارایی کل سیستم می گردد. این لرزش و ارتعاشات به بهره وری و کارایی هارد دیسک ها ‌آسیب می رساند و باعث ایجاد اختلال و خطا در کار دستگاه ‌ها می گردد و می توان نقش منفی در کیفیت کار سیستم داشته باشند.

 

یکی از مشکلات اصلی این لرزش ها این است که می توانند در هنگام خواندن و یا نوشتن اطلاعات، هد را از مسیر اصلی تراک خارج کنند و باعث اختلال در کل سیستم شوند که اگر از این لرزش ها و ارتعاشات جلوگیری نشود، امکان این که اطلاعات از تراک اصلی خوانده یا نوشته نشود وجود دارد که باعث خراب شدن تراک های مجاور می شود. مکانیزم خاصی در Seagate Enterprise NAS و Seagate Surveillance  وجود دارد که این لرزشها را کنترل نموده و هارد را در شرایط پایدار و با کمترین لرزش و ارتعاش قرار می دهد، این کار بوسیله تشخیص جهت لرزش درایو، موقعیت هد و تراک انجام می شود. برای سیستم هایی که از چند هارد در کنار یکدیگر استفاده می نمایند امکان این وجود دارد که لرزش های زیاد، هاردهای مجاور را تحت تاثیر قرار دهند و کارایی سیستم را به صورت قابل توجه ای کاهش دهند

منبع:مجله سخت افزار،

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد