ذخیره‌سازهای رده بالای مناسب دسکتاپ و رک
تاریخ : 1394/03/30

شرکت سینولوژی دو NAS با پردازنده‌های SoC چهار هسته‌ای و قابلیت رِید 5 برای استفاده در تجهیزات رک یا دسکتاپ معرفی کرد.

ذخیره‌ساز DS1515 Disk Station (مناسب برای دسکتاپ) به یک پردازنده چهار هسته‌ای مبتنی بر معماری آرم به‌نام Annapurna Labs Alpine AL-314 با سرعت 1.4 گیگاهرتز مجهز است که از دو گیگابایت بر ثانیه حافظه رم افزایش‌ناپذیر نیز استفاده می‌کند. امکانات ارتباطی این NAS چهار درگاه اترنت یک گیگابیت بر ثانیه‌ای با قابلیت Aggregatable، دو درگاه USB 3.0 و دو درگاه eSATA برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی یا افزایش تعداد درگاه‌های ارتباطی شبکه است.

 

پنج کشو قابل تعویض در حین کار این محصول از هارددیسک‌های 2.5 و 3.5 اینچی ساتا دو/ سه و هارد درایوهای اس‌اس‌دی پشتیبانی می‌کند که قابل پیکربندی و تقسیم‌بندی براساس فناوری‌های JBOD، رِید 0، 1، 5، 6، 10 و فناوری اختصاصی شرکت سینولوژی یعنی Hybrid RAID  هستند. این فناوری امکان رمزنگاری اطلاعات ذخیره شده روی هارددیسک‌های مبتنی بر فناوری رِید را براساس قابلیت‌های سخت‌افزاری پردازنده فراهم می‌کند. سینولوژی اعلام کرده است کارایی این دستگاه همراه با رمزنگاری برابر 296.54 مگابایت بر ثانیه خواندن و 150.04 مگابایت بر ثانیه نوشتن است. ظرفیت این محصول 25 ترابایت بر ثانیه (5 هارددیسک با حداکثر ظرفیت 5 ترابایت بر ثانیه) است که البته می‌تواند با گسترش دستگاه و افزودن دو NAS دیگر به آن توسط درگاه‌های eSATA به 75 ترابایت بر ثانیه برسد.

 

 

شرکت سینولوژی برای اتاق‌های سرور و مراکز داده نیز یک NAS مناسب رک به‌نام RS815 RackStation به اندازه یک یونیت و عمق 12 اینچ معرفی کرد. این ذخیره‌ساز از پردازنده دو هسته‌ایArmada XP MV78230 مارول با سرعت 33/1 گیگاهرتز در کنار یک گیگابایت بر ثانیه حافظه رم ‌افزایش‌ناپذیر استفاده می‌کند و دو درگاه اترنت با قابلیت Aggregatable، دو درگاه USB 3.0 و یک درگاه eSATA دارد. این NAS نیز تمام ویژگی‌های مدل DS1515 را دارد و ظرفیتی معادل 20 ترابایت بر ثانیه (چهار هارددیسک 4 ترابایت بر ثانیه‌ای) به دست می‌دهد که قابل افزایش تا 40 ترابایت بر ثانیه است. هر دو NAS از سیستم‌عامل DSM 5.1 پشتیبانی می‌کنند که دامنه وسیعی از ویژگی‌های پیش‌رفته و دانلود برنامه را فراهم می‌کنند. مدل DS1515 قیمتی معادل 650 دلار و مدل RS815 معادل 600 دلار دارد.

 

منبع

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد